KONST / Litografier / Färglitografi 12197127
*
nr 1219 7127
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 50x61 cm
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:30:16
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
nr 1219 7127
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Skärgård. Signerad, numrerad 99/250. Motivet: 50x61 cm
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk mÃ¥lare och illustratör född 1887, död 1962.Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49